Վնուկովո օդանավակայանում ձերբակալվել է Ադրբեջանի քաղաքացի՝ 18,5 միլիոն ռուբլի արժողությամբ հինգ մատանի բերելու համար։ Այս մասին չորեքշաբթի՝ փետրվարի 18-ին, «Վեչերնյայա Մոսկվա»-ին հայտնել է Ռուսաստանի Դաշնային մաքսային ծառայության մամուլի ծառայությունը։
«Վնուկովոյի մաքսային ծառայության աշխատակիցները կանխել են 18,5 միլիոն ռուբլի ընդհանուր արժողությամբ զարդերի մաքսանենգությունը։ Չհայտարարագրված ապրանքները հայտնաբերվել են Դուբայից ժամանած 33-ամյա Ադրբեջանի քաղաքացու ուղեբեռում», — հայտնել է գործակալության մամուլի ծառայությունը։
Կնոջ մոտ հայտնաբերվել են սպիտակ մետաղական մատանիներ՝ քարե ներդիրներով։ Դրանք ուղարկվել են փորձաքննության։ Փորձագետը վկայել է, որ զարդերը պատրաստված են եղել 750 և 950 կարատ ոսկու և պլատինի համաձուլվածքներից, այդ թվում՝ ադամանդներից։ Մաքսային ծառայության աշխատակիցները կնոջից առգրավել են զարդերը։ Նրա դեմ հարուցվել է քրեական գործ։ Օտարերկրյա քաղաքացուն այժմ սպառնում է մինչև հինգ տարվա ազատազրկում կամ մինչև մեկ միլիոն ռուբլի տուգանք։